KONST / Oljemålningar / Ola 1114119
*
nr 111 4119
Ola
F. Thomsen 42x50
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 17:48:57
1
150 kr
14/1 12:49:20
2
150 kr
14/1 12:49:48
2
200 kr
14/1 14:03:09
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ola oljemålningar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
3265 Blandteknik
Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Cirkus. Signerad, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56
-
5004 Färglitografi
Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:12
-
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
*
Ola
nr 111 4119
Ola
F. Thomsen 42x50
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 17:48:57 | 1 | 150 kr |
14/1 12:49:20 | 2 | 150 kr |
14/1 12:49:48 | 2 | 200 kr |
14/1 14:03:09 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ola oljemålningar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
3265 Blandteknik
Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Cirkus. Signerad, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56 -
5004 Färglitografi
Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:12 -
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14